Staronové chvály – 2

Mnozí lidé, křesťané nevyjímaje, žijí s přesvědčením, že pro ně Bůh nic nedělá. Každodenní život se stává rutinou, kdy se nad mnohými věcmi ani nepozastavíme. Ráno vstaneme, jdeme do školy či zaměstnání, postěžujeme si na kvalitu jídla v jídelně. Jako správní křesťané si během dne přečteme několik kapitol z Bible. Takto můžeme  na seznam “Denní rutina” přidat nepřeberné množství dalších činností. Nic extra, za co by stálo děkovat, že?

Podívejme se ale na stejné činnosti například z pohledu křesťana zažívajícího pronásledování. Nemusíme se vcítit zrovna do role pronásledovaného křesťana. Co třeba nezaměstnaný, hladovějící či trpící nevyléčitelnou nemoc?
Naučme se radovat i z “maličkostí” a za vše vzdávat díky. Není samozřejmostí, že se ráno probouzíš zdráv do dalšího dne, tak ho nepromarni, vzdej Bohu díky a zeptej se: “Co pro tebe dnes mohu vykonat Otče?” A nemusíš ihned myslet na superduchovní cíle, někdy stačí dát bezdomovci svačinu, nebo pomoct mamince při nástupu s kočárkem do tramvaje, a začnou se dít věci….

Po delší přestávce přidávám další doposud nezveřejněnou chválu. Text “Dobrořeč duše má Hospodinu” vychází z Žalmu 103.

Zkuste se při poslechu této chvály na chvilku zastavit a popřemýšlet nad věcmi, které pro nás Pán udělal. Jistě tak najdete nejeden důvod proč Boha chválit a nebude se jednat pouze o “maličkosti”!

Dobrořeč duše má Hospodinu